• Продукти
  • Моніторинг за даними ДЗЗ
  • Температурні аномалії

Температурні аномалії

   В Центрі щоденно здійснюється обробка даних ДЗЗ з метою моніторингу земної поверхні території України та 300 кілометрової зони навколо неї для виявлення пожеж. Карти температурних аномалій поверхні землі створюються на основі алгоритму автоматичного детектування пожеж, що базується на їх випромінюванні в середньому інфрачервоному діапазоні SWIR каналів супутникової зйомки космічних апаратів TERRA (MODIS), SUOMI (VIIRS), NOAA-20 (VIIRS), NOAA-18 (AVHRR), NOAA-19 (AVHRR). Перевагами даного методу є можливість отримати інформацію без застосування наземних засобів, на великих територіях і з використанням автоматизованих систем збору та обробки космічних даних. Недоліками є велика площа мінімального виявлення джерела загоряння, низька періодичність отримання даних (кілька разів на добу) і значний вплив погодних умов. Найбільше число помилок з визначення пожеж виникає через активні випромінювачі енергії, що спричинені водною поверхнею, піском, відкритими гірськими породами, асфальтовими покриттями і бетонними спорудами.

   Очевидно, що не кожне таке випромінення можна класифікувати як пожежі, тому його класифікують як ТЕМПЕРАТУРНУ АНОМАЛІЮ, що з тією чи іншою вірогідністю може бути пожежею.

   За результатами обробки даних дистанційного зондування формуються тематичні карти та сервіси на геопорталі Центру: http://portal.dzz.gov.ua (Тематичні карти за даними ДЗЗ -> Температурні аномалії)

Тематична карта температурних аномалій на території України

Тематична карта температурних аномалій на території Донецької області

Ситуаційна карта лісових пожеж на території Луганської області

Переглянути сервіс температурних аномалій на геопорталі Центру