• Продукти
  • Моніторинг за даними ДЗЗ
  • Індекс вологовмісту

Індекс вологовмісту нормалізовано-різницевий (NDWI)

   В Центрі здійснюється сезонний моніторинг вологозабезпечення с/г посівів - однієї з найбільш важливих і відповідальних складових агрометеорологічного моніторингу з використанням даних ДДЗ ((TERRA (MODIS), SUOMI (VIIRS), NOAA-20 (VIIRS), NOAA-18 (AVHRR), NOAA-19 (AVHRR), Sentinel-2 (MSI), Landast-8 (OLI)). Одним із способів спостереження є визначення індексу вологовмісту нормалізовано-різницевого (NDWI) - загального показника вмісту вологи у рослині та верхньому шарі ґрунту. Перевага індексу NDWІ, в порівнянні з індексом NDVI при виявленні ушкоджених посухами екосистем, виражається в істотно кращих дискримінаційних можливостях класифікації незачепленої засухою зеленої рослинності. Нормалізований вегетаційний індекс NDVІ реагує на початок засушливого періоду з затримкою у часі.

Розраховується індекс NDWІ за формулою:

NDWI = (NIR - SWIR) / (NIR + SWIR)

   Чим більше значення даного індексу у бік значень зі знаком мінус, тим менший вміст вологи у рослинності та на поверхні ґрунту.
   Розрахунки проводяться щоденно в літній період. За результатами обробки даних дистанційного зондування формуються тематичні карти та сервіси на геопорталі Центру: http://portal.dzz.gov.ua (Тематичні карти за даними ДЗЗ -> Індекс вологовмісту (NDWI))

Тематична карта індексу NDWI

Тематична карта індексу NDWI

Переглянути сервіс індексу NDWI на геопорталі Центру