• Продукти
  • Моніторинг за даними ДЗЗ
  • Індекс снігу

Індекс снігу

   Спостереження за динамікою снігового покриву з використанням даних ДЗЗ є важливим компонентом комплексного моніторингу клімату та екосистем. В ЦПОСІ та КНП космічні знімки обробляються за допомогою алгоритму Normalised Difference Snow Index (NDSI), який використовується для виявлення територій, вкритих снігом. Класифікація снігового покриву взимку дозволяє відслідковувати його стан, надавати статистичні дані для гідрологічних прогнозів. Індекс NDSI оснований на різниці поглинання випромінювання снігом у видимій та інфрачервоній області спектра.

Розраховується індекс NDSI за формулою:

NDSI = (Green - SWIR) / (Green + SWIR)

   У видимій частині спектру сніговий покрив сильно відбиває світло і здається таким же яскравим, як хмари. Тому його візуально важко відрізнити від хмарного покриву, для цього використовується короткохвильова інфрачервона частина спектру, де ступінь відбиття світла дуже мала. Більш високі значення NDSI (> 0,4), зазвичай, вказують на наявність снігу, хоча граничне значення може змінюватися в залежності від зображення і типу снігу або льоду.

   За результатами обробки даних дистанційного зондування формуються тематичні карти та сервіси на геопорталі Центру: http://portal.dzz.gov.ua (Тематичні карти за даними ДЗЗ -> Індекс снігового покриву NDSI)

Індекс снігу NDSI на території України

Переглянути сервіс індексу NDSI на геопорталі Центру